Procept Consult

Alates 9.juulist 2012.a. muutub EASi alustava ettevõtja stardi- ja kasvutoetuse programm. Uue programmi eesmärgiks on panna taotlejad oma tegevusi senisest põhjalikumalt planeerima ja läbi mõtlema.

Stardi- ja kasvutoetuse eesmärgiks on eelkõige alustavate ettevõtjate toetamine, mitte tegutsevate ettevõtjate tegevuse toetamine läbi uue ettevõtte loomise. Stardi- ja kasvutoetust on võimalik kasutada põhivara soetamiseks ja turundustegevuste läbiviimiseks.

Starditoetust saab taotleda jätkusuutlik alustav ettevõtja:

Starditoetust on võimalik taotleda kuni 7 000 eurot. Toetuse osakaal projekti maksumusest on maksimaalselt 80%, ja omafinantseering vähemalt 20%.

Kasvutoetust on oodatud taotlema tegutsev ettevõte, kellel on ettevalmistused välisturule sisenemiseks tehtud. Kasvutoetust on võimalik taotleda kuni on 32 000 eurot. Toetuse osakaal projekti maksumusest on maksimaalselt 65% ja omafinantseering vähemalt 35%.

Allikas: EAS

Kui soovite abi EASi toetuste taotlusdokumentide ettevalmistamisel ja strateegilise arenguplaani väljatöötamisel, võtke meiega julgesti ühendust.