Procept Consult

 01.01.2019 jõustusid alkoholi-, tubaka-, kütuse- ja elektriaktsiisi seaduse (ATKEAS) muudatused, millega kehtestatakse töötleva tööstuse või infoalase tegevuse sektori suure elektri- ja gaasikulude osakaaluga ettevõtja tarbitavale elektri- ja gaasienergiale tavapärasest soodsam aktsiisimäär.

Energia aktsiisivabastuse luba väljastab MTA, mis  võimaldab soetada elektrointensiivsel ettevõttel soodusaktsiisimääraga maksustatavat elektri- ja gaasienergiat.

Soodusaktsiisimääraga maksustatavat energiat saab tarbida alates 2019. aastast ning selleks tuleb ettevõtjal taotleda Maksu- ja Tolliametilt energia aktsiisivabastuse luba. Juhul, kui ühel aastal jääb nõutav elektrointensiivsus saavutamata, tuleb järgmisel aastal tasuda soodusaktsiisimääraga maksustatult tarbitud elektrienergialt täiendavat aktsiisi.

Samuti tagastatakse elektrointensiivsetele ettevõtetele teatud tingimuste täitmisel osaliselt elektriaktsiis ka 2018. ja 2019. aastal tarbitud tavaaktsiisimääraga maksustatud elektrienergialt. Aktsiisi osaliseks tagastamiseks tuleb ettevõtjal esitada Maksu- ja Tolliametile taotlus koos vajalike lisadokumentidega.

 Maksu- ja tolliamet tunnistab ettevõtete aktsiisivabastuse taotlusi, kes vastavad  järgnevatele tingimustele:

Kui soovite oma ettevõttes läbi viia energiatarbimise analüüs, luua energiatõhususe juhtimissüsteem ning suurendada seeläbi energiatarbimise tõhusust ja vajate seejuures professionaalset tuge, võtke meiega julgesti ühendust. Oleme meelsasti valmis vastama Teie küsimustele ning ühiselt leiame Teile sobivaima lahenduse.

Meie abiga on läbinud edukalt EN 50001 sertifitseerimisprotsessi mitmed ettevõtted, kes saavad täna juba soodsama aktsiisimääraga enegiat, teiste hulgas Estonian Cell AS ja Vireen AS.