Procept Consult

2014. aasta detsembri lõpus läbis Japs. M.V.M. AS Narva tootmistsehh teisena Eestis Bureau Veritas Eesti OÜ FSSC 22000 sertifitseerimisauditi.

AS JAPS M.V.M. on 100% Eesti erakapitalil põhinev ettevõte, mis alustas tegevust 1992. aastal. Peamisteks tegevusvaldkondadeks on krevettide töötlemine ja söögiäädika tootmine. Tänaseks omab ettevõte kahte käsitsi koorimise tehast, milleks on Audru tootmistsehh ning Narva tootmistsehh, mis tegutseb alates 2009. aastast. Kahes tehases kokku töötab ca 100 krevetikoorijat.

Toiduohutuse juhtimissüsteem töötati välja ja juurutati Procept Consult OÜ abiga ning selleks kulus orienteeruvalt 4 kuud.

FSSC 22000 on üha enam populaarsust koguv toidutööstuste sertifitseerimisskeem, mis sialdab endas nõudeid toiduohutuse juhtimissüsteemile ISO 22000 standardi põhjal ning nõudeid eeltingimustprogrammide, ruumide ja seadmete seisukorrale, mis tulenevad standardist ISO/TS 22002-1. Põhimõtteliselt on tegemist BRC Food või IFS standardi analoogiga, mis on aga tänu sertifikaadi 3-aastasele kehtivusajale ning Eestis akrediteeritud toiduohutuse juhtimissüsteemide sertifitseerimisaudiitorile eeltoodud standarditest oluliselt odavam.