Procept Consult

Illegaalne metsaraie ja puidu kasutamine on probleemiks kogu maailmas. Selle vastu võitlemisel on üheks võimaluseks puidu päritolu jälgitavuse tagamine. Forest Stewardship Council (FSC) on koostanud standardid FSC-STD-40-004 “FSC tarneahela juhtimissüsteemi sertifitseerimise standard” ja FSC-STD-40-005 “FSC kontrollitud puidu hindamise standard ettevõtetele”, mis esitavad nõuded tarneahela juhtimissüsteemile.

Puidu eduka jälgitavuse tagamiseks on olulise, et see oleks tagatud tarneahela kõigis etappides, seetõttu nõutakse Eesti metsa-, puidu-, mööbli- ja trükitööstuse ettevõtetelt järjest sagedamini rahvusvahelistele nõuetele vastava tarneahela juhtimissüsteemi olemasolu.

Kui soovite tagada oma ettevõttes töödeldava puidu päritolu jälgitavuse ning välja arendada FSC-STD-40-004, PEFC või FSC-STD-40-005 nõuetele vastav tarneahela juhtimissüsteem ning saada sellekohane sertifikaat ja vajate seejuures professionaalset tuge, võtke meiega julgesti ühendust. Oleme meelsasti valmis vastama Teie küsimustele ning ühiselt leiame Teile sobivaima lahenduse.

Konsultatsiooniprojekt koosneb järgmistest etappidest:
Väljaarendusprojekti käivitamine:

Projektikoosolekud ja juhtimissüsteemi väljaarendamine:

Süsteemi elluviimine praktikas:

Süsteemi toimivuse hindamine ja sertifitseerimise ettevalmistus:

Tarneahela juhtimissüsteemi väljaarendusprojekti kestus on orienteeruvalt 4-6 kuud. Seda on võimalik integreerida ka kvaliteedi, keskkonna- ja muude juhtimissüsteemidega.